Naše koně

Twinny

Twinny je vůdce našeho stáda. To znamená, že je v hierarchii koňského stáda, kde má každý kůň svoji pozici, úplně nejvýš a stádo řídí. Tato pozice vůdce však rozhodně nesouvisí s fyzickou silou, Twinny je totiž ve skutečnosti z našich dospělých koní nejmenší. „Šéfem“ stáda je proto, že nejlépe chápe, jak věci fungují a jak se v různých situacích zachovat. Dokáže tak nejlépe ze všech koní řídit stádo tak, aby dobře fungovalo. Twinny, neboli celým jménem Twinny di Angeli, se narodil v Holandsku v roce 2001. Plemenem je americký klusák a jako mladý byl úspěšný v klusáckých závodech. Twinny je velice hodný, ochotný a inteligentní, a je taky pekelně rychlý, ovšem ne zrovna pohodlný na jezdění. Chová se vyloženě gentlemensky, a podobný přístup taky očekává od člověka. Na Twinnym jezdí pouze jeho majitelka a Jana. 

{{error}}

Ulka

Ulka je nejstarší a také nejtěžší kůň v našem stádu, narodila se v roce 1997 jako čistokrevný Norik. Toto chladnokrevné plemeno se používá především na tahání, ať už dřeva v lese nebo kočáru. Ulka má velkou sílu a jen tak ji něco nerozhodí. Dříve bývala vůči lidem trochu odměřená, nerada se mazlila a měla ráda svůj klid. Poslední roky se hodně změnila a dnes je z ní citlivá a velmi přátelská kobylka. Když si jezdec nedá pozor, tak na vyjížďce mívá hlavu nejraději zabořenou v trávě. Ulka je jedním z nejklidnějších koní našeho stáda, a je tak nejen pro začátečníky skvělý parťák.

{{error}}

Segal

Segal je nejvyšší kůň našeho stáda, má výborné předpoklady pro skákání přes překážky. Na tuto disciplínu byl taky trénován, když byl mladý. Segal se narodil v roce 2002, plemenem je český teplokrevník. Segal je z našich koní jedním z nejpohodlnějších na jízdu. Hodně rád cválá, a to i při velmi malých rychlostech - často se stává, že všichni ostatní koně klušou, zatímco Segal už si v klidu cválá. Segal před lety býval docela vystresovaný a divoký ještě z předchozí stáje, dnes však patří k těm nejklidnějším z našich koní.

 

{{error}}

Lača

Lača, anebo celý jménem Laciata, je strakatý kůň polského původu. Narodila se v roce 2004. Kdyby se o koni dalo říct, že je flegmatik, tak by to pro Laču rozhodně platilo. Nic moc jí nevzrušuje, ničeho se příliš neleká a celkově je hodně klidná. To dává základ pro úžasného koně pro začátečníka, protože na Laču je opravdu spoleh. Když jezdec má jasno v tom, že chce jet, tak to Lača vycítí a šlape jak hodinky. Naproti tomu problém může nastat ve chvíli, kdy si jezdec svým záměrem není příliš jistý, protože v té chvíli se Lača zastaví, a nerozjede se, dokud se jezdec nerozhodne. Což je ovšem pro jezdce výborný trénink.

{{error}}

Tria

Tria se narodila jako český teplokrevník v roce 2006. Od mladého věku byla po většinu času uvázaná, což jsou pro koně, který potřebuje celodenní pohyb, naprosto nevhodné podmínky. Tento stresový faktor se taky projevil na jejím zdraví ─ zadní nohy mívá poměrně ztuhlé a celkově není stoprocentně koordinovaná. Jinak je Tria rychlá jako šíp, velice pracovitá a příjemně temperamentní. 

 

Sunset

Sunset Alpaka, narozená v roce 2011, je klisna Irského Coba, což je menší ale silné plemeno. Tito koně mívají dlouhou hřívu a rousy (chlupaté nohy), jsou obecně hodně klidní, pracovití a učenliví, a Sunny je toho příkladem. Zvědavost, pracovitost či ochota, nic z toho jí není cizí. Když se jde něco dělat, tak Sunny je vždy první v řadě. I když je ještě poměrně mladá, tak je Sunny velice stabilní, a hlavně hodňoučká a mazlivá.

 

{{error}}

Louise

Louise je původem z Holandska a má v sobě spoustu fríských genů. Fríský kůň bývá nazýván „černou perlou“ pro svůj nádherný vzhled, který je vidět i u Louise a jejího syna Jorise. Louise se narodila v roce 2002, a je především milá a jemná. Jemné zacházení také přímo očekává od jezdce. U Louisy rozhodně není dobrý nápad si o sobě myslet, že jste víc, než ve skutečnosti jste, takové postoje od jezdce se jí vůbec nelíbí. Opravdu milý a klidný kůň na jezdění.

 

Lady

Lady se narodila v Holandsku v roce 2008, a je tedy ještě poměrně mladá. Plemene je částečně fríska (černý barokní kůň), i když na to nevypadá – vzhled zřejmě převzala od otce. Její matka se jmenuje Louise, která je rovněž členem našeho stáda. Lady je velmi milá a příjemně temperamentní klisna, která se zatím hodí spíše pro pokročilejší jezdce. Své první hříbě porodila v roce 2016 – Roheryn.

 

Joris

Joris je valach narozený v roce 2009 a má v sobě spoustu fríské krve. Joris je tak podobný své mamince Louise, že kolikrát člověk váhá, kdo je kdo. Tato dvojice tvoří spolu s Lady takovou malou rodinku uvnitř stáda, a kdykoliv nastane nějaká zvláštní situace, tak se drží pohromadě. Joris je milý a temperamentní kůň, uvnitř ohrady, kde je doma, si je hodně sebejistý, venku v terénu zatím o dost méně. Avšak až získá trochu více zkušeností, vypadá to, že bude nejen nádherným, ale také silným a spolehlivým koněm.

 

Roheryn

Roheryn se narodil se v roce 2016 a je syn Lady. Jeho tatínek je krásný hřebec plemene Norický kůň, ovšem vzhled má evidentně od maminky, protože je jí velice podobný. 

 

 

 

{{error}}

Sára

Sára je poník, narodila se v roce 1999 a je maminkou Aarona. Sára dokáže být velice milá a s jezdcem taky pěkně rychlá, na druhou stranu, když vidí zelenou travičku k zakousnutí, tak si celkem tvrdohlavě jde za svým. Sára je skvělá s dětmi; klidná, vyrovnaná a hodná, ale hlavně taky trpělivá. Ani když je kolem ní několik dětí zároveň, tak jí to nedělá problém, proto je skvělou součástí našeho stáda. 

 

Aaron

Aaron se narodil v roce 2014 a je syn Sáry, rovněž poník u nás. Řadí se do plemenné knihy Welsh Pony. Když se narodil, tak byl bílo-hnědý, od té doby se ale hodně vybělil a momentálně je spíše bílo-šedý. Aaron je náš rošťák, je pro každou srandu a rozhodně se nenudí. Nejradši různě provokuje ostatní koně ke hře, což se mu daří především u Sunset a Segala. Na Aaronovi se ještě nejezdí - začít jezdit se na něm bude dát až příští rok, až bude plně vyvinutý.

 

Coldday

Coldday se narodila v lednu 2019. Je dcera Lačy. 

 

 

 

 

Diana

Diana se narodila v březnu 2019. Je dcera Lady.